500ml Fingergrip Bottle
Ref: FINGERGRIPJUBILEE
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Purple, White, Yellow, Grey, Orange, Black, Dark Blue, Light Blue, Green, Red, Pink |
| Size | 500ml |
| Print Area | 140 x 75mm |
| M O Q | 100 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £1.89 per unit
Your Subtotal: £189.06 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Purple, White, Yellow, Grey, Orange, Black, Dark Blue, Light Blue, Green, Red, Pink |
| Size | 500ml |
| Print Area | 140 x 75mm |
| M O Q | 100 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
