Bamboo Phone Chair
Ref: UKBPCH
Specs & Prices content
| Size | 123mm x 48mm |
| Branding Method | Laser engraved |
| Material | Bamboo |
| Print Area | 35mm x 35mm |
| Unit Weight | 0.01kg |
| M O Q | 10 |
| Packing | Biodegradable Bag |
| Carton Quantity | 500pcs |
| Carton Weight | 5kg |
| Carton Dimensions | 45x30x30cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 3 days from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 12 days from artwork approval |
| Commodity Code | 8517703000 |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
Templates
YOUR PRICE
Your unit price: £7.11 per unit
Your Subtotal: £71.07 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Size | 123mm x 48mm |
| Branding Method | Laser engraved |
| Material | Bamboo |
| Print Area | 35mm x 35mm |
| Unit Weight | 0.01kg |
| M O Q | 10 |
| Packing | Biodegradable Bag |
| Carton Quantity | 500pcs |
| Carton Weight | 5kg |
| Carton Dimensions | 45x30x30cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 3 days from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 12 days from artwork approval |
| Commodity Code | 8517703000 |
| Country of Manufacture | United Kingdom |



