BIC Media Clic Pen
Ref: GG1771C
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Light Blue, Pink, Green, Black, Red, Blue, Dark Green, Navy Blue, Orange, Yellow, Grey, Purple, Lilac, Grey, White, Pastel Yellow, Pastel Green, Pastel Blue |
| Print Area | 55mm x 20mm |
| Clip Print Area | 25mm x 4mm |
| Full Colour Print Area | 91mm x 30mm |
| Unit Weight | NaNkg (based on Blank price) |
| M O Q | 500 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £0.37 per unit
Your Subtotal: £186.99 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Light Blue, Pink, Green, Black, Red, Blue, Dark Green, Navy Blue, Orange, Yellow, Grey, Purple, Lilac, Grey, White, Pastel Yellow, Pastel Green, Pastel Blue |
| Print Area | 55mm x 20mm |
| Clip Print Area | 25mm x 4mm |
| Full Colour Print Area | 91mm x 30mm |
| Unit Weight | NaNkg (based on Blank price) |
| M O Q | 500 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
