Christmas Shortbread
Ref: GG851FC
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Icing |
| Material | Vanilla Shortbread |
| Colours | Full Colour |
| Christmas Tree Size | 8cm (Approx) |
| Christmas Tree Print Area | 8cm (Approx) |
| Santa Size | 8cm (Approx) |
| Santa Print Area | 3.5cm Round On Santa's Chest |
| M O Q | 50 |
| Packing | Individually Wrapped in Eco Film |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Vegan Friendly | Yes |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £3.85 per unit
Your Subtotal: £192.51 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Icing |
| Material | Vanilla Shortbread |
| Colours | Full Colour |
| Christmas Tree Size | 8cm (Approx) |
| Christmas Tree Print Area | 8cm (Approx) |
| Santa Size | 8cm (Approx) |
| Santa Print Area | 3.5cm Round On Santa's Chest |
| M O Q | 50 |
| Packing | Individually Wrapped in Eco Film |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Vegan Friendly | Yes |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
