Finger Grip 500ml
Ref: GG6541C
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, 2 Colour Print, 3 Colour Print, 4 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Black, Blue, Clear, Green, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Recycled, Red, Silver, White, Yellow |
| Capacity | 500ml |
| Print Area | 140mm x 75mm |
| Unit Weight | 55g |
| M O Q | 50 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £3.02 per unit
Your Subtotal: £151.11 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, 2 Colour Print, 3 Colour Print, 4 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Black, Blue, Clear, Green, Light Blue, Orange, Pink, Purple, Recycled, Red, Silver, White, Yellow |
| Capacity | 500ml |
| Print Area | 140mm x 75mm |
| Unit Weight | 55g |
| M O Q | 50 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
