Ibiza Bamboo - 650 ml Double-Wall Stainless Bottle
Ref: WEFIbz
Specs & Prices content
| Branding Method | Ink Jet, Laser Engraved, Silk Screen |
| Material | Stainless Steel |
| Colours | Black, Navy Blue, White, Silver |
| Size | 650ml |
| Print Area | 185.166 mm x 101.600 mm (Full wrap on the bottle) |
| Unit Weight | NaNkg (based on Plain) |
| M O Q | 60 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £9.44 per unit
Your Subtotal: £566.30 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Ink Jet, Laser Engraved, Silk Screen |
| Material | Stainless Steel |
| Colours | Black, Navy Blue, White, Silver |
| Size | 650ml |
| Print Area | 185.166 mm x 101.600 mm (Full wrap on the bottle) |
| Unit Weight | NaNkg (based on Plain) |
| M O Q | 60 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
