LED Lightbox Display - 2000mm x 850mm
Ref: GLP212
Specs & Prices content
| Lead Time | 7-10 Working Days |
| Branding Method | Full Colour Print To Both Sides |
| Material | White PVC |
| Graphic Material | 240gsm Back-Lit Polyester |
| Stabalising Feet | Two Twist Out Feet |
| Padded Carry Bag | YES |
| Assembly | Tool Free |
| Colours | Silver |
| Usage | Indoor Only |
| Size | 2000mm (h) x 850mm (w) x 120mm (d) |
| Print Area | Double Sided |
| Unit Weight | 13kg |
| M O Q | 1 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £485.38 per unit
Your Subtotal: £500.33 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Lead Time | 7-10 Working Days |
| Branding Method | Full Colour Print To Both Sides |
| Material | White PVC |
| Graphic Material | 240gsm Back-Lit Polyester |
| Stabalising Feet | Two Twist Out Feet |
| Padded Carry Bag | YES |
| Assembly | Tool Free |
| Colours | Silver |
| Usage | Indoor Only |
| Size | 2000mm (h) x 850mm (w) x 120mm (d) |
| Print Area | Double Sided |
| Unit Weight | 13kg |
| M O Q | 1 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
