Pen Pals Highlighter Set
Ref: GG36FC
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Green, Blue, Yellow, Pink |
| Size | 14.8cm |
| Print Area | 71mm x 34.5mm |
| Unit Weight | 12.1g |
| M O Q | 250 |
| Packing | Bulk Packed In Bags Of 100 |
| Carton Weight | 6.1kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £0.68 per unit
Your Subtotal: £169.05 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Green, Blue, Yellow, Pink |
| Size | 14.8cm |
| Print Area | 71mm x 34.5mm |
| Unit Weight | 12.1g |
| M O Q | 250 |
| Packing | Bulk Packed In Bags Of 100 |
| Carton Weight | 6.1kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
