Rainbow A5 Mole Notebook
Ref: GG6451C
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print, Debossing / Foil Blocking |
| Colours | White / Rainbow |
| Size | 210mm x 142mm x 5mm |
| 1 Colour Print Area | 195mm x 100mm |
| Full Colour Print Area | 195mm x 55mm |
| Debossing / Foil Blocking Area | 120mm x 50mm |
| M O Q | 25 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 48201030 |
| Country of Manufacture | China |
YOUR PRICE
Your unit price: £5.85 per unit
Your Subtotal: £146.28 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print, Debossing / Foil Blocking |
| Colours | White / Rainbow |
| Size | 210mm x 142mm x 5mm |
| 1 Colour Print Area | 195mm x 100mm |
| Full Colour Print Area | 195mm x 55mm |
| Debossing / Foil Blocking Area | 120mm x 50mm |
| M O Q | 25 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 48201030 |
| Country of Manufacture | China |
