Valentines - 12 Baton Bar
Ref: 105540
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Digital |
| Size | 180 x 50 x 10 mm |
| Print Area | 132 x 180 mm |
| Unit Weight | 60g |
| M O Q | 250 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £2.54 per unit
Your Subtotal: £635.80 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Full Colour Digital |
| Size | 180 x 50 x 10 mm |
| Print Area | 132 x 180 mm |
| Unit Weight | 60g |
| M O Q | 250 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
