Ashford Plus
Ref: GG675LE
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, 2 Colour Print, Laser Engraved, Individual Engraving |
| Material | Metal |
| Colours | Amber, Blue, Cyan, Dark Green, Gun Metal, Purple, Red, Silver, Yellow |
| Size | 255 x 71mm Dia |
| Print Area | 170mm x 70mm |
| Laser Engraving Area | 60mm x 100mm |
| M O Q | 25 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £10.16 per unit
Your Subtotal: £253.92 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, 2 Colour Print, Laser Engraved, Individual Engraving |
| Material | Metal |
| Colours | Amber, Blue, Cyan, Dark Green, Gun Metal, Purple, Red, Silver, Yellow |
| Size | 255 x 71mm Dia |
| Print Area | 170mm x 70mm |
| Laser Engraving Area | 60mm x 100mm |
| M O Q | 25 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
