Cardboard Waving Hand
Ref: CBWHAND
Specs & Prices content
| Material | 300g White card |
| Colour | White |
| Branding Method | Full colour print both sides |
| Size | 244mm wide x 335mm high |
| Fitting | Hole for hand |
| Print Area | 244mm wide x 335mm high |
| Unit Weight | 0.03675kg (based on Full colour print) |
| M O Q | 100 |
| Packing | Bulk |
| Carton Quantity | 400pcs |
| Carton Weight | 15kg (based on Full colour print) |
| Carton Dimensions | 39x29x37cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 4 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 4823909000 |
| Country of Manufacture | China |
Templates
YOUR PRICE
Your unit price: £6.46 per unit
Your Subtotal: £646.00 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Material | 300g White card |
| Colour | White |
| Branding Method | Full colour print both sides |
| Size | 244mm wide x 335mm high |
| Fitting | Hole for hand |
| Print Area | 244mm wide x 335mm high |
| Unit Weight | 0.03675kg (based on Full colour print) |
| M O Q | 100 |
| Packing | Bulk |
| Carton Quantity | 400pcs |
| Carton Weight | 15kg (based on Full colour print) |
| Carton Dimensions | 39x29x37cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 4 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 4823909000 |
| Country of Manufacture | China |
