Clothing Bundle - SPECIAL OFFER
Ref: CBSPOF
Specs & Prices content
| Branding Method | Embroidered Front Left Or Right Chest |
| Colours | Black, Navy, White, Royal, Bottle Green, Burgundy |
| Size | S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL,6XL |
| Print Area | 100mm x 60mm |
| M O Q | 1 |
| Carton Weight | 0kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
YOUR PRICE
Your unit price: £128.20 per unit
Your Subtotal: £128.20 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Embroidered Front Left Or Right Chest |
| Colours | Black, Navy, White, Royal, Bottle Green, Burgundy |
| Size | S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL,6XL |
| Print Area | 100mm x 60mm |
| M O Q | 1 |
| Carton Weight | 0kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
| Country of Manufacture | United Kingdom |
