Keyboard Brush with Screen Cleaner
Ref: KBWSC
Specs & Prices content
| Material | Polypropylene |
| Colours | Black / Blue / Green / Grey / Purple / Red / Transparent / White |
| Branding Method | Printed |
| Fitting | Brush & Sponge |
| Size | 77mm x 70mm x 12mm |
| Print Area | |
| Unit Weight | 0.029kg (based on 1 colour print) |
| M O Q | 100 |
| Packing | Individually poly bagged |
| Carton Quantity | 500pcs |
| Carton Weight | 15kg (based on 1 colour print) |
| Carton Dimensions | 50x31x24cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 4 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 3926909090 |
| Country of Manufacture | China |
YOUR PRICE
Your unit price: £2.28 per unit
Your Subtotal: £227.70 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Material | Polypropylene |
| Colours | Black / Blue / Green / Grey / Purple / Red / Transparent / White |
| Branding Method | Printed |
| Fitting | Brush & Sponge |
| Size | 77mm x 70mm x 12mm |
| Print Area | |
| Unit Weight | 0.029kg (based on 1 colour print) |
| M O Q | 100 |
| Packing | Individually poly bagged |
| Carton Quantity | 500pcs |
| Carton Weight | 15kg (based on 1 colour print) |
| Carton Dimensions | 50x31x24cm |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 4 weeks from artwork approval |
| Commodity Code | 3926909090 |
| Country of Manufacture | China |
