Bambowie ECO Gift Set
Ref: GG793LE
Specs & Prices content
| Branding Method | Laser Engraved Pen & Pencil, Full Colour To Kraft Box |
| Material | 100% Renewable Bamboo, Aluminium, Kraft Paper |
| Colours | Natural |
| Box Size | 178mm x 52mm x 36mm |
| Pen & Pencil Print Area | 50.8mm x 7.5mm |
| Box Print Area | 173mm x 48mm |
| M O Q | 50 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £5.51 per unit
Your Subtotal: £275.31 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Laser Engraved Pen & Pencil, Full Colour To Kraft Box |
| Material | 100% Renewable Bamboo, Aluminium, Kraft Paper |
| Colours | Natural |
| Box Size | 178mm x 52mm x 36mm |
| Pen & Pencil Print Area | 50.8mm x 7.5mm |
| Box Print Area | 173mm x 48mm |
| M O Q | 50 |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
