Bowie Stylus Metal Light-Up Ballpen
Ref: GG610LE
Specs & Prices content
| Branding Method | Laser Engraved |
| Material | Plastic |
| Colours | Black, Pink, Blue, Green, Red |
| Size | 14.5cm |
| Laser Engraving Area | 34mm x 7.5mm |
| Unit Weight | 14g |
| M O Q | 100 |
| Packing | 10 Bags of 50 per box |
| Carton Weight | 7kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £1.17 per unit
Your Subtotal: £117.30 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | Laser Engraved |
| Material | Plastic |
| Colours | Black, Pink, Blue, Green, Red |
| Size | 14.5cm |
| Laser Engraving Area | 34mm x 7.5mm |
| Unit Weight | 14g |
| M O Q | 100 |
| Packing | 10 Bags of 50 per box |
| Carton Weight | 7kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
