Dylan Gel Pen
Ref: GG6041C
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Burgundy, Light Blue, Black, Gun Metal, Purple, White, Red, Pink, Orange, Blue, Grey |
| Size | 14cm |
| Print Area | 44.45 x 19mm |
| Full Colour Print Area | 44.45mm x 7.5mm |
| Unit Weight | 18.5g |
| M O Q | 100 |
| Packing | 1000 Per Carton |
| Carton Weight | 9.3kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
YOUR PRICE
Your unit price: £0.72 per unit
Your Subtotal: £71.76 excl VAT
ALL-INCLUSIVE PRICING - Our Prices Are Inclusive Of Product, Print, Origination(set-up) & Carriage To One UK Address. NO HIDDEN PRICES - JUST ADD THE VAT1Download Image
Spec Sheet
Request a sample
Increase your quantity to make savings on the unit cost. For a full detailed quote add this product to your enquiry basket above.
Specs & Prices content
| Branding Method | 1 Colour Print, Full Colour Print |
| Material | Plastic |
| Colours | Burgundy, Light Blue, Black, Gun Metal, Purple, White, Red, Pink, Orange, Blue, Grey |
| Size | 14cm |
| Print Area | 44.45 x 19mm |
| Full Colour Print Area | 44.45mm x 7.5mm |
| Unit Weight | 18.5g |
| M O Q | 100 |
| Packing | 1000 Per Carton |
| Carton Weight | 9.3kg |
| Artwork | Required in any vectorised file format |
| Production Proof | Visuals supplied within 24 hours |
| Pre Production Sample | Approx 2 weeks from artwork approval |
| Bulk Turnaround | Approx 3 weeks from artwork approval |
